вівторок, 31 березня 2020 р.

День сміху



У цей день потрібно жартувати,
І людей усіх вітати!
Адже сенс у цьому є,
Хто жартує – той живе!
І тому я всіх вітаю,
Посміхатись заставляю.
Зичу Вам я грошей міх 
У цей день жартів і потіх.






Першого квітня у світі прийнято відзначати День сміху або День дурня. Звідки точно взялася традиція розігрувати довірливих і простодушних, досі невідомо, але в сучасному світі вона "прижилася".

Історія і традиції свята
 Перша історична згадка про день дурня зафіксована в 1686 році.
Тоді в Британії почали з'являтися жартівливі й дурні публікації в газетах. Однією з них було запрошення помити білих левів у Тауері.
На слов'янських територіях одним із перших підтримав традицію знущатися над довірливими людьми Петро I. За легендою він скликав людей на "небачену виставу", а коли ті прийшли, то побачили плакат з написом "1 квітня - нікому не вір". Саме ці слова є слоганом свята.
В історії зафіксовані досить масштабні першоквітневі жарти. Так, в 1957 році радіостанція BBC News повідомила про урожай спагетті, зібраний з дерев.
Традиція жартувати й розігрувати на День дурня практикується й зараз у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. 

понеділок, 30 березня 2020 р.

Ура! Канікули!











День філолога

Це свято вчителів та викладачів у сфері мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів і всіх, хто має філологічну освіту.
День філолога – це не тільки свято тих, для кого філологія є покликанням, професією, родом діяльності, але й для всіх, хто плекає слово, любить читання, цінує літературу.

Упевнена, що ви, мої шановні учні, прагнете удосконалити своє мовлення. І зараз маєте таку чудову можливість.
Розпочати раджу з виконання 9 доволі простих правил:
1. Спілкуйтеся української скрізь, не боячись робити помилки, недарма ж кажуть, що на помилках учаться .
2. Дивіться фільми та мультфільми з українським дубляжем. Для початку радимо переглянути сучасні українські фільми, які не тільки допоможуть вдосконалити свій словниковий запас, а й подарують незабутні емоції від сюжету та гри акторів. Наприклад, для перегляду можна обрати: «Іван Сила», «Поводир, або квіти мають очі», «Нескорений», «Тіні незабутих предків», «Трубач», «Синевир», «Брати. Остання сповідь», «Прикольна казка», «Київський торт», «За двома зайцями».
3. Віддавати перевагу українській музиці, при чому це не обов’язково популярні та мега відомі виконавці та гурти; є величезна кількість не менш цікавих виконавців та музичних проектів. Знайти та насолодитися цими виконавцями можна або на хвилях деяких радіостанцій (наприклад, Радіо без цензури, Є! Радіо, РокРадіо) або на деяких популярних каналах у Youtube (наприклад, UAmusic, MVUA, Українська естрадна музика, Musicinua).
4. Читати книги та інші видання українською. Читання гарно допоможе поповнювати словниковий запас та без особливих зусиль запам’ятати орфографічні та стилістичні особливості мови. Для читання кожен зможе знайти щось цікаве практично в усіх літературних жанрах, починаючи від класичних творів відомих письменників до романів та поезій сучасників.
5. Знайти собі однодумця, який би погодився разом із вами переходити на українську.
6. Пишучі пости в соцмережах та роблячи пошукові запити в мережі Інтернет, використовувати українську. Якщо з соцмережами все більш - менш зрозуміло, то ви будете здивовані, скільки корисної та цікавої інформації можна знайти рідною мовою.
7. У родині розмовляти лише українською, особливо важливо спілкуватися з батьками українською.
8. Спілкуватися та листуватися з  друзями українською.

9. Використовувати українську не лише вдома чи у колі друзів, а й спілкуючись із касирами, різноманітними сервісними службами та незнайомцями.

четвер, 26 березня 2020 р.

Міжнародний день театру

Всесвітній день театру відзначається щороку 27 березня.
Він був заснований у Відні на ІХ конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в 1961 році. Це свято тих, хто причетний до мистецтва Мельпомени – акторів, режисерів-постановників, декораторів, костюмерів, світлотехніків, звукорежисерів, білетерів, драматургів, театральних продюсерів тощо.
Головні театральні фестивалі проходять у Європі, переважно влітку. Один із найбільших – Авіньйонський, який проводиться з 1947 року у липні. Майже на місяць французьке місто Авіньйон стає театральним майданчиком, але головною сценою все ж є внутрішній двір Папського палацу. Протягом фестивалю просто неба тут показують понад 300 вистав.
Інший знаменитий театральний огляд Європи відбувається у шотландському Единбурзі у серпні. Він теж триває майже місяць, на ньому відбуваються головні театральні прем’єри за участю найвідоміших театральних режисерів світу. Лише в Единбурзі поряд із виставами класичного театру можна побачити наймодерніші постановки. Головний майданчик Единбурзького фестивалю розташований поряд із головною історичною будівлею міста – Единбурзьким замком.
Ще один театральний фестиваль проводиться у бельгійському Генті вже понад 160 років. Щороку в липні його відвідують понад 100 тисяч осіб на день, тоді як населення самого Гента – близько 250 тисяч. Якщо Единбург – це здебільшого фестиваль інтелектуалів, перебірливих і прискіпливих критиків і театральної еліти, то фестиваль у Генті – грандіозна народна феєрія. Щороку сюди з’їжджаються вуличні театри з усього світу і циркові трупи, фокусники, клоуни, міми.
На сьогодні в Україні функціонують понад сто театрів. Рекордсменом за їх кількістю є Київ.

 Наші в Запорізькому драматичному театрі імені Магара

Добавьте подпись




Пропоную вам переглянути цікаві факти про театр.

понеділок, 23 березня 2020 р.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Що треба знати про туберкульоз
Туберкульоз – це інфекційне (заразне) захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу (Mykobacterium tuberculosis). Найчастіше цього збудника називають бацилою або паличкою Коха, на честь науковця, який відкрив її у 1882 р.
Туберкульоз передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз у більшості випадків вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.
Туберкульозом заражаються при вдиханні повітря, в якому є збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу.
Цей мікроорганізм є стійким до навколишнього середовища. Мікобактерія туберкульозу не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Вона довгиий час зберігається у навколишньому середовищі: у пилу, ґрунті, снігу, льоді. Легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в "мирні" відносини з імунною системою організму, яка контролює її перебування в організмі. В "мирних" стосунках з людиною паличка Коха знаходиться в "сплячому" стані в організмах у більшості інфікованих осіб, проте, захворювання не розвивається протягом життя. Лише у 10 % осіб, які інфікувалися паличкою Коха, розвивається захворювання.
Це, насамперед, особи з ослабленою імунною системою внаслідок багатьох захворювань. В першу чергу, ВІЛ-інфекція, яка вражає імунну систему, а також інші хвороби, які значно її ослаблюють: цукровий діабет, захворювання, при яких людина повинна приймати препарати, які пригнічують імунну систему.
Крім зазначених категорій осіб, що мають підвищений ризик до цієї хвороби, на туберкульоз, можуть захворіти особи, в яких імунна система зазнала ослаблення через надмірне перевантаження і виснаження організму. Такі стани бувають при перевтомі, надмірній праці і постійних стресових ситуаціях, поганому харчуванні, зловживанні алкоголем, наркотиками, тютюном тощо.
На туберкульоз можуть захворіти навіть особи з міцним імунітетом при масивному попаданні збудника захворювання в організм. Такі ситуації зазвичай виникають при близькому контакті з хворою на активний туберкульоз людиною через кашель, чхання, при розмові або попаданні в організм великої кількості повітря, яке заражене мікобактерією туберкульозу. Зараження може відбутися в закритих приміщеннях, які погано провітрюються, де перебуває або перебувала хвора на туберкульоз людина, у громадському транспорті, в магазині, кінотеатрі та будь-яких громадських приміщеннях з великим скупченням людей.
Пам’ятайте, що на відкритому просторі ризик зараження туберкульозом менший, ніж у закритому приміщенні!!!
Симптоми туберкульозу.
Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. У цей період мікобактерія туберкульозу, яка потрапила в легені, починає розмножуватись в легенях або інших органах, а імунна система намагається зупинити або сповільнити цю агресію. Коли ступінь ураження органу набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання і в неї спостерігається:
  • кашель, що триває понад 2-3 тижні;
  • рясне потовиділення вночі;
  • слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищення температури тіла до 37 і більше градусів без видимої на те причини, що триває понад тиждень.
В деяких випадках може бути кровохаркання, біль у грудній клітці, задишка.
Будьте на сторожі свого здоров’я та здоров’я свої дітей та близьких!
Туберкульоз виліковний! Тому, за наявності хоча б декількох із перерахованих симптомів, Ви маєте звернутися до дільничного лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз.

facebook sharing button
twitter sharing button

пʼятниця, 20 березня 2020 р.


Всесвітній день поезії


З нагоди такого чудового свята пропоную кілька ідей, як поетично провести День поезії
1. Погадати на поетичній збірці
Долучитися до поетичних гадань можна навіть не виходячи з дому – просто візьміть із полиці улюблену збірку поезії, загадайте номер сторінки й рядка – і, може, саме ці слова дадуть вам якусь підказку, наштовхнуть на правильне рішення чи просто надихнуть провести вечір із поезією цього автора.
2. Вивчити вірш
 Не лякайтеся. Можливо, у вас і залишилася шкільна травма від регулярного декламування біля дошки нудних віршів про степи-лани-солов’їв. Та ось вам дві вагомі причини зробити вивчення віршів регулярною вправою:
 по-перше, вірші тренують пам’ять: влаштуйте собі такий челендж – один вірш на тиждень. Обирайте улюблену поезію, що знову й знову відкликається у вашому серці, і рядок за рядком завчайте напам’ять, а потім декламуйте рідним, друзям чи просто собі перед дзеркалом або під час пробіжки. Щоб вивчити вірш, насправді достатньо пів години. І навіть у найзаклопотаніших людей тут не знайдеться відмовки, адже можна вчити дорогою на роботу чи навчання. Ви й не помітите, як покращиться ваша пам’ять, і вже за кілька місяців зможете з легкістю запам’ятовувати й відтворювати складну інформацію;
 по-друге, якісна поезія талановитих авторів  збагачує словниковий запас і допомагає висловити, здавалось би, невисловлюване;
і по-третє, вам завжди буде, чим здивувати співрозмовника чи кохану людину. Продекламуйте їм вірш, який найкраще передає ваші відчуття – і, можливо, почуєте у відповідь саме ті довгоочікувані слова. 
3. Написати власний вірш
 А чому б і ні? Як і вивчення віршів напам’ять, складання поетичних творів також неабияк тренує ваші інтелектуальні здібності. Ну й що, що ви ніколи не писали віршів? Може, сьогодні от саме той день, щоб спробувати. Вважайте це знаком. А ще творчість – це завжди найдешевші й найефективніші ліки. Вкладіть у вірш усе, що давно турбує, і просто відпустіть його. Або зізнайтеся з його допомогою у своїх почуттях, якщо не вдається сказати в очі.
4. Поділитися улюбленим віршем
 Поезія єднає. Якщо вам подобаються однакові вірші, цілком можливо, ви станете чудовими співрозмовниками і друзями. Схожі поетичні смаки говорять про схоже світовідчуття, а отже, про десятки спільних ниточок, які можуть між вами протягнутися. Поділіться з друзями улюбленим віршем – і, можливо, відкриєте когось із дуже неочікуваного боку.
5. Влаштувати поетичні читання
 Це може бути читання у тісному родинному колі . Є ще  варіант – поетичні відеоканали. Дуже раджу завітати на канал «Ukrainian Poetry Portal» і послухати вірші сучасних поетів та класиків української літератури в новому й дуже чуттєвому виконанні. 
6. Привітати друга-поета
 Цілком можливо, серед вашого оточення є люди, для яких цей день не просто нагода вивести поетичне мистецтво з-під тіні прозових творів. Привітайте своїх знайомих, які пишуть вірші, особливо якщо вони лише починають випробовувати свої сили у цій справі.

Міжнародний день щастя




У 2012 році ООН проголосила 20 березня
Міжнародним днем щастя з метою підтримати ідею про те, що всі люди планети прагнуть до щастя.





Цей день, коли можна й потрібно згадувати найщасливіші моменти вашого життя. Налаштуйтеся на позитивний лад, відкиньте погані думки, посміхніться і обійміть міцніше своїх близьких та рідних, адже всі ми щасливі саме завдяки їм.


А тепер домашнє завдання: написати твір на тему "Найщасливіший день у моєму житті".

Бажаю всім і кожному бути щасливим, отримувати від життя лише позитивні емоції, радіти навіть дрібницям, відпочивати й насолоджуватись кожним прожитим днем.

четвер, 19 березня 2020 р.

Наші вітання!


Класний керівник та учні 7 класу
вітають із Днем народження однокласницю
Гудіму Софію!

 Прийми найщиріші й найтепліші побажання в цей особливий день. Хай у душі твоїй панує доброта, очі іскряться радістю, а життя наповнюється незабутніми враженнями й пригодами.
 Нехай твоя життєва чаша буде переповнена щастям, здоров'ям і любов'ю, а всі твої мрії нехай збуваються! Словом, хай в тебе все буде так, як ти того бажаєш.
                                                         20 березня 2020 рік

Вітаємо з ювілеєм!!!

Сьогодні святкує День народження жива класикиня української літератури Ліна Костенко. Її називають поетесою епохи та моральним авторитетом нації. 19 березня  Ліні Костенко – 90 років.  Поетеса, без перебільшення, стала духовною натхненницею українців. Її цитують не менше, ніж Тараса Шевченка та Лесю Українку.

Запрошую і вас, мої шановні учні, взяти участь у флешмобі до дня народження Ліни Костенко. Усі охочі повинні вивчити вірш поетеси й продекламувати його напам’ять.


понеділок, 16 березня 2020 р.

Вітаємо!

Сьогодні, 16 березня 2020 року, вітаємо з Днем народження ученицю нашого класу - Редько Анастасію.
Красуне наша!  Така незвичайна, розумна та добра!  Бажаємо, щоб життя твоє було схоже на свято: веселе, гамірне, щасливе та яскраве! Хай будуть успіхи у всьому, за що ти візьмешся, хай буде гідна нагорода за працю і відданість, повага та високе цінування! Залишайся гарною та здоровою, ніжною та щасливою, старанною та працьовитою! Хай блакитна птаха щастя частенько прилітає до твого віконця!

субота, 14 березня 2020 р.

КАРАНТИН COVID-19

12 березня у зв'язку з оголошенням карантину в закладі з учнями 7 класу були проведені роз'яснювальні бесіди щодо дотримання правил особистої гігієни та запобіганню зараження вірусом COVID-19.




понеділок, 9 березня 2020 р.

Роковини Шевченка

З днем народження, Кобзарю!9 березня - день народження найбільш відомого українця у світі. 

Кілька фактів:🇺🇦 один із кратерів Меркурія названо на честь Тараса Григоровича.🇺🇦 майже 1400 пам'ятників Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю.🇺🇦 в Україні 164 населені пункти названі на честь Шевченка...











субота, 7 березня 2020 р.

Свято 8 Березня


Теплий промінь березневий
Розбудив дзвінку весну.
Ароматом квітів перших
День святковий огорнув.
Він вітання наші щирі
Передасть всім дамам милим,
Щоб жили в добрі і мирі
Щоб здійснились їхні мрії,
Щоб коханими були,
Щоб у радості цвіли.

З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Напередодні свята (6 березня) хлопці нашого класу привітали дівчаток, першу вчительку Ревенюк Ларису Миколаївну та класного керівника Бруснік Лесю Анатоліївну з цим прекрасним святом весни.  А батьківський комітет організував для дітей солодкий стіл.











вівторок, 3 березня 2020 р.

Українознавча гра "Соняшник - 2020"



У Всесвітній день письменника й письменниці, 3 березня, в Люцернянському НВК відбувся ювілейний "Соняшник 2020". У конкурсі взяли участь 40 учнів навчально-виховного комплексу.
Нехай плідними зернами проростають ваші, учасники, знання! Збагачуймо свій кругозір! Пізнаваймо рідну культуру! Вивчаймо мову!





Наші вітання!






Класний керівник та учні 7 класу
вітають із Днем народження однокласника
Гончаренка Максима!
 Бажаємо гарних оцінок, легких контрольних, добрих вчителів, вірних друзів, побільше яскравих, позитивних моментів. Ми раді, що вчимося з тобою в одному класі. Будь здоровим та щасливим! Хай усі твої мрії здійсняться. А в душі
  панує доброта, очі іскряться радістю, а життя
наповнюється незабутніми враженнями й пригодами.